Rozhovor s Vláďou Valouchem

zveřejněno: 14.08.2010 | autor: Žaneta Zapletalová | rubrika: Články

Tento rozhovor vznikl s Vláďou Valouchem, managerem Fitness Family Zličín Olgy Šípkové, kde i já mívám své lekce.

1. Jak se Ti daří v těchto dnech ?
Dobře.


2. Máš rád zimu ? K tomu patří i otázka, jestli děláš i nějaké zimní sporty ?
Zimu bych řekl, že přímo miluji, ale musí být se sněhem a já musím být na horách, pak mě hodně baví. Už od svých 3 let stojím na lyžích a doposud mě to strašně baví. Někdy na střední škole, což už je strašně dávno, jsem uviděl v jednom časopise novinku, která se jmenovala snowboard. Tehdy nikdo nevěděl co to je, žádná deska se nedala koupit a tak jsme si ji s kamarádem vyrobili. Od těch dob, kdy jsme byli exoty na svahu se hodně změnilo. Stále jezdím na prkně, ale více dávám přednost carvingu.


3. Máš raději venkovní sporty nebo dáváš přednost fitku a jiným sport. Aktivitám v tělocvičně ?
Na to jakou práci dělám, mám raději venkovní sporty. Miluji hory jak v zimně tak v létě. Rád jezdím na horském kole nebo provozuji vysokohorskou turistiku. Teď jsem poslední době podlehl běhání. Takže pokud je čas běhám. 28.3. mi můžete fandit, jdu si zaběhnout půl maratón.


4. Chybí Ti závodní kariéra ?
Někdy si vzpomenu na krásné okamžiky na stupni vítězů, ale pak si vzpomenu na tu dřinu a už se na závody ve sportovním aerobiku koukám z pozice trenéra nebo jen diváka.


5. Cvičíš aerobic a ve fitku hlavně jen s klienty nebo si rád zacvičíš i sám pro sebe ?
Aerobik cvičím hlavně pro klienty, ono by mě to ani samotného nebavilo. Je to zkrátka aktivita, která se dělá ve skupině a bez ní to nejde.


6. Baví tě i jiné druhy pohybu , momentálně hodně populární body and mind soubor aktivit ?
Musím říct, že jsem spíš ten typ člověka, který se musí někde vybouřit, takže body and mind cvičení moc neprovozuji. Do svého posilování ale zařazuji zpevňovácí cviky z gymnastiky, i když dnes se všem podobným stylům říká Pilates. Jsem rád, že je to cvičení tak populární, protože cvičení s vlastní tělem je obecně nejlepší. Poslední dobou se hodně věnuji cvičení GRAVITY, což je cvičení na speciálních strojích, na kterých se cvičí proti zemské přitažlivosti.


7. Máš dcerku , sportujete s ní ? Tzv. sportuje celá rodina ? :o)
Jasně. Ono jí ani nic jiného nezbývá. Moje žena také předcvičuje, ráda běhá a lyžuje, takže je vlastně pro ni velmi přirozené, že už se také snaží cvičit.


8. Máte i hafana, děláš i s ním nějaké sportovní aktivity ?
Pejska nemáme, i když mám psy velmi rád. Jak jsme pořád tak aktivní, tak by byl u nás chudáček. Bydlíme na vesnici a kolem máme spoustu psů, takže ani Eliška nestrádá.Skoro každý pes je její kamarád. Kromě toho máme v rodině dva pejsky, mých rodičů a mé sestry. Ten starší se jmenuje Kuba a když jsem bydlel u rodičů, byl to vlastně můj pes.


9. A jak vám jde výcvik, poslechne tě nebo u vás velí ?
S ním už se výcvik dělat nedá. Má úctyhodných 16 let a pořád je veselý. Jen vylézt do schodů mu dělá problém a taky neslyší. Ale je to pořád náš mazel.


10. V poslední době u nás propaguješ novinku – cvičení na Gravity strojích, řekneš nám proč Tě tyto stroje zaujaly ?
Asi před půl rokem jsem byl pozvaný jedním kamarádem do Londýna a tam jsem poprvé viděl stroj TotalGym GTS. Zkoušel jsem si na něm pod vedením trenéra zacvičit a zjistil jsem, že tohle je fakt pecka. Na jednom stroji se dá procvičit celé tělo. Ale není to takové to klasické monstrum, které nabízejí různí výrobci a stejně na něm procvičíte jen pár cviků. Tady se dá cvičit vše to oproti zemské přitažlivosti, tedy s vlastním tělem. Cvičení má neskutečný efekt a zapojí svaly přesně tak jak je člověk používá v běžném životě tzn.konec bolavým zádům a jednostranného přetěžování.


11. Nyní k tvé práci – děláš sportovního manažera ve FFna Zličíně a máš pod sebou hodně lektorů , jaká je s nimi spolupráce ? Zlobí tě hodně ? :o)
Je to práce s lidmi a to je vždycky loterie. Někdy jsou výborní a je na spoleh a někdy by je člověk zabil. Ale jinak mě to baví a jsem rád, že mám kolem sebe skvělé lektory a lidi.


12. Které roční období máš nejraději ?
Zimu a pak hned léto.


13. Co děláš ( nebo se snažíš dělat ) pro své zdraví – psychické ?
Asi to bude znít jako klišé, ale pro mě je nejlepší relaxace v rodinném kruhu a ještě nejlépe někde v přírodě na horách.


14. A poslední otázka na závěr – jsi šťastný ?
Ano jsem.


Sportovní úspěchy:


3 násobný mistr světa ve sportovním aerobiku v kategorii team
mistr světa ve fitness v kategorii step


5 násobný mistr Evropy ve sportovním aerobiku v kategorii team

poslední závody Praha 2003 – získali jsme titul mistrů světaBc. Žaneta Zapletalová

e-mail: zapletalovazanda@seznam.cz