Rozhovor s Janou Vejpustkovou

zveřejněno: 14.08.2010 | autor: Žaneta Zapletalová | rubrika: Články

Dnes jsem si pro vás připravila rozhovor s mou kolegyní a lektorkou Janou Vejpustkovou. Jana je milá a veselá a její lekce Bosu se mi moc líbí . Doporučuju :-)

1. Jak dlouho cvičíš aerobic, které formy máš nejraději a co Tě na něm fascinuje?

Aerobic cvičím od svých 15 let. Začala jsem chodit s mamkou na cvičení pro ženy. Stála jsem v poslední řadě a děsně jsem se smála….

Nejraději mám posilovací formy a v poslední době kvůli zádům mě přitahuje i Pilates. Pokud si chci zařádit, vyrážím na kongresy, kde si mohu zatančit a podívat se na nové trendy v oblasti fitness.

Aerobic a fitness obecně se pro mě stal součástí života. Pokud delší dobu necvičím, jsem nervózní. Jsem na cvičení závislá, stejně jako kuřák na cigaretě. Neumím ani pořádně popsat co mě fascinuje…

Asi mě fascinuje spojení fyzické námahy a společenského kontaktu.

2. Oblíbila sis i formy Body and Mind?

Ano, zvláště v posledních letech, kdy ani má záda nezůstala ušetřena sedavému zaměstnání.

3. Co Tě baví na spinningu?

Baví mě, když ze mě kape pot a nemohu se nadechnout.

Nemusím přemýšlet o choreografii a můžu se totálně odreagovat.

4. Jezdíš na kole i venku nebo dáváš přednost jen spinningu?

Na kole jezdím i venku. Jezdím po silnicích. Moc se mi líbí, jak rychle dokážu ukrajovat kilometry. Ovšem nejlepší na celé jízdě jsou hospůdky kolem cest, které bohužel na spinningu nepotkám.

5. Dvakrát na půl roku jsi byla v USA a pracovala jsi tam jako Spinning instructor. Jaká to Pro Tebe byla zkušenost a čím se liší oblast fitness v Americe a u nás?

Pro mě byl pobyt v USA výborná zkušenost. Zlepšila jsem si angličtinu a potkala zajímavé lidi. Objevila nové cviky, nářadí a kombinace, které jsem zařadila do svých hodin, nejen ve spinningu.

Američani jsou velmi otevření lidé. Pokud se jim něco líbí, umějí to dát najevo. To platí při komerčních hodinách dvojnásob. Všichni se znají, tykají si, při hodinách spolu komunikují.

Ve fitness centrech mají (jako skoro všude v Evropě) zavedený systém členství. Člověk si nemůže jen tak přijít na jednu hodinu jako u nás. Všichni jsou tam pod odborným dohledem.

Centra otvírají už v 5 ráno a někde jedou dokonce nonstop!

6. Pracuješ pro jeden magazín jako Advertising manager. Je náročné skloubit tuto práci s prací lektorky?

Bohužel ano.

Ze začátku jsem si myslela, že to půjde hladce, ale čím mám víc zodpovědnosti, tím mám méně času na své zájmy, mezi které lektorování patří.

Nějaký čas jsem uvažovala, že bych se prací lektora živila, ale to se mi bohužel nepovedlo. Byla jsem spíše vyčerpaná a blízko vyhoření.

7. Máš ráda tancování?

Ano. Tancování je bezva odreagování.

8. Jaké máš jiné koníčky kromě sportu?

Kromě sportu?.....Keramiku, kterou teď bohužel nestíhám. Cestování.

9. Jaké je Tvoje nejoblíbenější roční období?

Mám ráda barevný podzim.

10. Máš nějaký ještě nesplněný sen v oblasti sportu?

Jistě, těch je. Například bych si chtěla zaběhat nějaký závod. 5km by mi stačilo!

Také sním o triatlonu. Takže pravidelně běhám, jezdím na kole a plavu, ale ještě jsem nenašla odvahu se závodů účastnit. Ovšem jak říká jeden můj kamarád, přece „I cesta může být cíl“

 11. Na 2 roky odjíždíš do Francie. Plánuješ i tam pracovat v oblasti Fitness?

Moc ráda bych se tam do fitness kolotoče taky zapojila. Zatím jako cvičenka bych chtěla nahlédnout pod pokličku a poté zkusit požádat o práci instruktora. Francouzsky se zatím učím, takže bych musela vést hodiny v angličtině a nevím, zda budou mít o tuto formu prezentace zájem.

 Jani, děkuju za rozhovor a přeju Ti, ať Ti vše vychází podle Tvých představ.Bc. Žaneta Zapletalová

e-mail: zandazapletalova@seznam.cz