Jana Michaeli

zveřejněno: 25.3.2017 | autor: Žaneta Zapletalová | rubrika: Články

Dobrý den vám všem.

 Dnes bych se s vámi chtěla podělit o příběh mé klientky Jany, kterou jsem po dlouhé době,potkala ve fitku. Jana ke mně chodila na pravidelné lekce Pilates, asi tak před 5 lety.

Vždy byla milá, perfektně zapadla do party ostatních děvčat a na lekcích dřela. Maminka dvou dětí, která se věnovala jak práci, dětem, manželovi, domácnosti - takže klasická honička .

Jejím oblíbeným " relaxem " bylo nejen cvičení Pilates, ale i běhání. Vždy jsem si říkala, jak všechno může stíhat ? I přestože byla vždy milá a usměvavá, působila na mě přeci jen trošku unaveným dojmem ( kdo by se divil ...)

 A teď ? Stála přede mnou " jiná " Jana. Stále milá a usměvavá, ale doslova zářila. Vypadá naprosto úžasně ( přála bych vám ji vidět ) a hlavně pohoda jí září z očí i z úsměvu....Prostě nádhera. Daly jsme se do řeči, slovo dalo slovo a vznikl tento článek.

 S Janou se vídám dále. Vždy ji vidím ráda nejen jako kamarádku, která vás vždy něčím inspiruje a obohatí, se kterou jste na stejné vlně, ale i jako naprostou profesionálku ve svém oboru. Klobouk dolů...

 Hezké čtení vám přeju :

Potkala jsem Tě po dlouhé době a vím o Tobě, že se Ti rapidně změnil životní styl, odešla jsi ze zaměstnání. Čím si se dříve živila a kdy u Tebe nastal zlom svou práci změnit ?

Po druhé mateřské dovolené jsem se vrátila zpět do banky. Práce byla velmi zajímavá, avšak časově náročná.

Zlom nastal asi po necelých čtyřech letech, kdy začal syn chodit do první třídy. Práce přibývalo, onemocněl mi tatínek a mě to všechno nějak začalo přerůstat přes hlavu. Manžel pracovně dost často cestuje..... Byla to souhra okolností. Najednou jsem si uvědomila, že život je velmi krátký, zdraví má člověk jen jedno. Zvažovala jsem změnu. Nevěděla jsem přesně, co a jak dál. V tomto období jsem potkala velmi zajímavou osobu. Po necelých dvou hodinách komunikace jsem měla jasno.

Probírala jsem vše s rodinou a díky manželově pochopení, podpoře a možnostem jsem dala v práci výpověď.

Najednou jsem měla čas na děti, manžela, nemocného tatínka, ale i sama na sebe.

Začala jsem pravidelně a častěji navštěvovat Family Fitness Olgy Šípkové v Metropoli. Byla jsem obklopena báječnými lidmi, kteří mě motivovali, inspirovali a dali sílu začít znovu. Celý život jsem sportovala, hrála jsem pozemní hokej a závodně lyžovala. Sport mě vždy naplňoval a čerpala jsem z něj energii.

Ve volném čase jsem si udělala Kurz poradce pro výživu, stala jsem se lektorem TRX a funkčního tréninku, Gravity, Institut TONUlektorem spinningu a absolvovala Fitness TONUS, kde jsem získala licenci Osobní trenér.

Věděla jsi hned od začátku, co bys po odchodu z práce , chtěla dělat ?

Vůbec ne. Nejprve jsem si myslela, že si odpočinu, zajistím osobního asistenta pro tatínka a vrhnu se zpět do pracovního procesu. Opak byl pravdou. Zjistila jsem, jak moc mě naplňuje být maminkou, manželkou a dcerou na plný úvazek. Navíc s možností plnit si své sny.

Jak Tvoje rozhodnutí o změně v pracovní oblasti vzali Tvoji blízcí ?

Moje rodina ví, že jsem, byla jsem a budu vždy sportovec. Pozitivní pro celou rodinu bylo, že jsem se uklidnila a začala být v pohodě.

Vypadáš nádherně - je vidět, že jsi se svým výběrem trefila do oblasti, která Tě naplňuje. Vnímáš to také tak ?

Děkuji moc, Žaneto :) Ano, je to tak. Velice mě naplňuje práce v oblasti sportu, práce s lidmi, ale i práce sama na sobě.

Jaké sporty Tě uchvátily ?

Od šesti let jsem hrála pozemní hokej na vrcholové úrovni, závodně jsem lyžovala. Na druhé mateřské jsem začala s tenisem, běháním (dokonce jsem běžela dvakrát 1/2 maraton), cvičila jsem Gravity, TRX, chodila na spinning. Poté jsem ještě přidala golf, kterým si trošku připomínám pozemní hokej J.

Sportují s Tebou i Tvoji blízcí ?

Dcera závodně vesluje, syn hraje tenis, manžel plave a jezdí na kole. Společně se nám podaří jezdit na lyžích a kole.

Vím o Tobě, že jsi udělala i kurz výživy, splnil Tvé očekávání ?

Mám kurz poradce pro výživu. Výživu jsem měla při studiu Trenérské školy Petra Stacha i Fitness Institutu Tonus.

První zájem o oblast výživy byl ale po ukončení kojení syna po jeho prvním roce. Setkala jsem se s výživovou poradkyní, která mě naučila zásadám zdravého životního stylu. Jsem ráda za jeho absolvování, nicméně se stále sama vzdělávám v této oblasti. Navštěvuji různé semináře, čtu a nechávám se inspirovat zkušenými.

Změnil se jídelníček i Tvojí celé rodiny ?

V podstatě ano, již před 7 lety. Snažím se dětem dát do života to nejlepší. Ale v rámci selského rozumu :) Nikomu nevnucuji směr, kterým jsem se vydala já. Každopádně moje rodina ví, že denní talíř se skládá z velké porce zeleniny, kvalitního masa a přílohy a jíst se má pravidelně 5 x denně.

Máš nějaké zdravotní potíže nebo vymizely po změně Tvého životního stylu ?

Musím zaklepat, ale vše je v pořádku. Nikdy jsem neměla zdravotní problémy a doufám, že mít nebudu...

Jak stíháš skloubit domácnost s Tvým novým koníčkem, který je částečně už i Tvou pracovní náplní ?

Občas si připadám jako "dostihový kůň" :) Je důležité si stanovit priority a vše naplánovat. Pak to jde. Každopádně moje rodina je pro mě velkou oporou a vše společně zvládáme.

Co bys doporučila ostatním ženám, které mají touhu udělat obdobnou změnu ve svém životě jako Ty, ale bojí se ?

Důležité je se nebát. Nikdy není pozdě a když se chce, tak to jde. Není to vždy lehké a jednoduché, ale stojí to za to!

Jaké jsou Tvé nynější cíle ?

Toužím se posunout dál. Jsem soutěživý typ. Když něco dělám, tak si ráda dávám cíle. Běhání - 1/2 maraton, golf-turnaje. Proto jsem se rozhodla spolupracovat s trenérem a začala jsem se připravovat na jarní soutěže v Body Fitness.

Je to tak.

Kontakt:

Jana Michaeli

603155173

jana_michaeli@yahoo.comBc. Žaneta Zapletalová

e-mail: zandazapletalova@seznam.cz