Anet a její přírodní kosmetika Biorythme

zveřejněno: 12.04.2017 | autor: Žaneta Zapletalová | rubrika: Články

Po dlouhé době jsem viděla svou milou velmi dobrou kamarádku Jenny. A jak to tak u nás holek bývá, náš rozhovor se točil i kolem zdravé výživy  a od té jsme se posunuly k přírodní kosmetice.

 

Postěžovala jsem si, že ne všechna kosmetika, která se tváří jako přírodní, je přírodní a v tu chvíli mi Jenny prozradila, že její sestra  Aneta má svou vlastní 100% ní kosmetiku, že vyrábí deodoranty, jelení loje a krémy. Naprosto mě tahle informace nadchla a po přečtení blogu této zmiňované slečny, který jsem mimochodem přečetla během jediného večera, jsem si kosmetiku i objednala a velmi mě nadchla.

 

Deodoranty mají božské, opravdu božské a úchvatné vůně a co víc – opravdu fungují. Naprosto jsem se zamilovala, tak i do krémů i jeleních lojů. Všechno neuvěřitelně krásně voní.A zamiloval si to i můj manžel, což je co říct :-)

 

Tato kosmetika mě uchvátila natolik, že jsem zatoužila zmiňovanou paní majtelku Anetu poznat a podělit se s vámi o její příběh.

Krásné voňavé čtení vám přeju :

 

Dobrý den, Anet. Máte svou kosmetickou firmu a jak jsem pochopila, vymazlila  jste si ji od A do Z. Kde vznikl nápad vyrábět svou přírodní kosmetiku ?

 

Je to tak, jsem v Biorythme vším, od ředitelky po uklízečku… Kosmetika mě přitahovala vždycky, už jako malá holka jsem si hrála na majitelku kosmetické firmy. Hodně jsem se o tuto oblast začala zajímat kvůli etice, když jsem se stala před mnoha lety vegetariánkou. Nejen kvůli testování na zvířatech, ale také kvůli spoustě surovin, které pocházejí z mrtvých zvířat, nejčastěji kafilerních zbytků, a přitom to ze složení vůbec není poznat

Jaké máte vzdělání? Souvisí s kosmetikou?

 

Kosmetika mě „vzala“ natolik, že jsem se rozhodla dozvědět se o ní vše do opravdové hloubky a kvůli tomu jsem šla po gymnáziu studovat Vysokou školu chemicko-technologickou, takže jsem oficiálně chemička. Možná to může znít divně, ale přírodní kosmetika je také chemie, jen se prostě místo vazelíny a silikonů zabývám přírodními másly a esenciálními oleji.

Bavily Vás různé krémy, pleťové vody a balzámy už odmalinka?

 

No jéje, jak jsem říkala před chvílí – místo toho, abych si hrála s plyšáky a na maminky, tak jsme měly se ségrou oblíbenou hru „na firmy“, kdy jsme si každá malovala svoje prodejní katalogy, jako spolu chodily na obchodní schůzky a tak. Ségra si vždycky hrála na to, že prodává vybavení pro koně a já samozřejmě kosmetiku. Ještě dneska jsou na chalupě schované katalogy, které jsem vyráběla a je docela legrace se jimi probírat…

Kde svou kosmetiku prodáváte, kde ji můžeme sehnat?

 

Pokud byste chtěla dostat balíček přímo ode mě s ručně psaným vzkazem, tak určitě na https://www.biorythme.cz/, na této stránce také najdete seznam kamenných prodejen, kde je kosmetika k vyzkoušení, očichání a samozřejmě koupi.

Inspiroval Vás někdo v kosmetice, učil Vás někdo nebo jste měla svou ideu, co vyrábět?

 

K vlastní výrobě mě nejvíce motivovalo to, že jsem nedokázala na trhu s přírodními deodoranty najít žádný, který by opravdu fungoval. Již dlouho odmítám používat konvenční přípravky s obsahem solí hliníku, které jsou spojovány s možností rozvoje rakoviny, ale kdo zná trh s přírodními deodoranty, tak ví, že většina funguje proti zápachu maximálně pár hodin… Tak jsem se pokusila před lety vytvořit svůj vlastní deodorant, který se docela brzy začal těšit velké oblibě mezi mojí rodinou a přáteli. I nyní se dá tento deodorant u Borythme koupit, je to ten s pačuli – a funguje díky mnoha vylepšením ještě lépe než tenkrát.

Baví Vás celkově zdravý životní styl? Například vnitřní pročišťování, speciální jídelníček... Cvičíte?

 

Doufám, že žiji přirozeně zdravě, nejen díky vegetariánství. Když jsem s ním začínala, už tenkrát jsem věděla, že cpát se rohlíky se sýrem by nebylo ono. Tenkrát bylo mnohem méně informací a možností, kde se vegetariánsky najíst, dneska je to opravdu paráda. Před dvěma lety jsem také přestala jíst lepek, protože mi způsoboval zažívací problémy. Hrozně se mi ulevilo a také jsem samovolně zhubla bez jakéhokoliv dalšího omezování. Co se týče cvičení, tak se věnuji józe, sice zatím krátce, ale sama jsem překvapená, co všechno mi dává.

Co byste doporučila ohledně zdraví a kosmetiky ženám?

 

Je dobře, že se čím dál více lidí začíná zajímat nejen o to, co jíme, ale také o složení kosmetiky. Doporučila bych se alespoň trochu naučit číst etikety, protože jedině tak lze odhalit, jestli si kosmetika „hraje“ na to, že je přírodní – nebo opravdu je. Kůže je naším největším orgánem a zaslouží si, abychom o ni pečovali jemně a s citem. Nehledě na to, že mnoho složek prokazatelně přes ni proniká dále, do těla. Chápu, že vyznat se v informacích, které se na nás valí ze všech stran, je těžké… abych (nejen) svým zákazníkům pomohla, začala jsem psát blog (https://www.biorythme.cz/blog), kde přehledně shrnuji opravdové vědecké poznatky, například týkající se hliníku v deodorantech.

Máte nějakou radu, jak se v dnešní kosmetice vyznat, čím se řídit?

 

Pro čtení etiket na kosmetice platí to samé, jako pro jídlo – složení je psané sestupně dle nejvíce zastoupené složky až po tu nejméně, takže první složka je v 

produktu v úplně největším množství. Nemusíte detailně znát každou složku, ale dá se naučit rychlé pročtení složení a „odchycení“ podezřelých surovin.

Kde berete nápady na složení svých krémů, deodorantů?

 

Zatím všechny výrobky vznikly tak, že jsem je já sama nebo moje rodina potřebovali. Takže každý jednotlivý produkt byl vyvíjen pro mé nejbližší, což zaručuje skutečně vysokou kvalitu – kdo by chtěl na sobě nebo rodině šetřit J Například všechny deodoranty od Biorythme obsahují jako hlavní složku kakaové máslo, což je velmi drahá surovina, která se do kosmetiky většinou přidává jen jako luxusní ingredience v řádech procent.

Plánujete svůj sortiment rozšířit ? Například o pleťové vody...?

 

Rozšíření sortimentu určitě plánuji, ale nechci to uspěchat, protože kvalita je na prvním místě. Chtěla bych, aby každý výrobek byl stokrát vyzkoušený a dokonalý – tak, jak jsou teď všechny produkty, co zatím nabízím.

 

Děkuji Vám za milý rozhovor a držím palce, ať se Vám i nadále daří a ať máte spokojené klientky a spoustů dalších krásných nápadů :-)

www.biorythme.czBc. Žaneta Zapletalová

e-mail: zapletalovazanda@seznam.cz